piątek, 22 listopada 2013

Jak napisać list z prośbą o autograf po angielsku?

Przez cały tydzień u mnie pusto (czyli normalka), więc postanowiłam odpowiedzieć na prośbę kilku czytelników tworząc poradnik pisania listu po angielsku. Będą to identyczne szablony jak w tej notce, ale po angielsku.


List do aktora/aktorki

Dear ... (imię aktora lub aktorki)
My name is ... (wpisujemy swoje imię), I'm ... (wpisujemy swój wiek) and I'm your huge fan from Poland. I love your every role, you're perfect in every movie. My favourite movie with you is ... (wpisujemy tytuł filmu, oczywiście po angielsku). I can't wait to your next film! I wish you a lot of successes in your career. Could you send me you autograph? It would be amazing!

Greetings, ... (twoje imię)

List do piłkarza

Dear ... (imię piłkarza)
My name is ... (wpisujemy swoje imię), I'm ... (wpisujemy swój wiek) and I'm big supporter ... (wpisujemy klub w którym gra) from Poland. I've supported ... (nazwa klubu) since I remeber and I will always support you! For me you are one of the bests footballers in ... (nazwa klubu lub ligi, jeśli tak nie uważasz, możesz to zdanie ominąć). I wish you a lot of successes in ... (nazwa klubu lub ligi) and trophies. Could you send me your autograph? It would be amazing!

Greetings, ... (twoje imię).

List do sportowca

Dear ... (imię sportowca)
My name is ... (wpisujemy swoje imię), I'm ... (wpisujemy swój wiek) and I'm your huge fan from Poland! I supported you on Olympics / World Championships / Europe Championships (wybieramy jedną z tych rozgrywek). I really liked your last ... (wpisujemy występ jaki ostatnio był przez ciebie widziany, możesz pominąć to zdanie). I wish you a lot of successes in your career and a lot of medals. Could you send me your autograph? It would be amazing!

Greetings, ... (twoje imię)

List do wokalistki/wokalisty

Dear ... (imię wokalistki / wokalisty)
My name is ... (wpisujemy swoje imię), I'm ... (wpisujemy wiek) and I'm your huge fan from Poland. My your favourite song is ... (wpisujemy tytuł piosenki). I love ... (wpisujemy co w niej lubimy, np. tekst, melodię etc). I hope, your new songs will be as good as this. Could you send me your autograph? It would be amazing!

Greetings, ... (twoje imię)

List do agencji/klubu

Hi!
I'm huge fan of ... (nazwa klubu, piłkarza, wokalisty etc). I love ... (wpisujemy co w nim lubimy). I will always support you / I will always like you / I will always listen you (wybieramy jedno z tych zdań w zależności do kogo piszemy). Could you send me ... (wpisujemy kogo chcemy autograf) autograph? I would be very happy.

Greetings, ... (twoje imię)

Jeśli piszemy maila to na końcu zawsze podajemy swój adres!!

To będzie na tyle, mam nadzieję, że pomogłam ;) Szablony są dosyć podobne. Zawsze jestem zdania, że list powinien być przede wszystkim WASZ, ale sądzę, że z czasem i Wy będziecie pisać swoje własne listy :)

30 komentarzy:

 1. O jak fajnie, napewno sie przyda ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie że tak nam pomagasz bo nie wszyscy są perfecto z języka angielskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyśka świetny pomysł! Nam, kolekcjonerom się przyda i może uda nam się przekroczyć granicę Polski w naszych kolekcjach! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna robota :) Na pewno wiele osób skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam do głosowania w ankietach na
  blogu : http://autografykamila020499.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki, dzięki może wyśle prośbę do Bayernu<3

  OdpowiedzUsuń
 7. Dodaj jeszcze szablon listu do polityka. Ostatnio napisałem, do premiera Izraela i Finlandii. Dostałem odpowiedź, że autografy niebawem zostaną wysłane : )

  OdpowiedzUsuń
 8. gratuluję ;) postaram się zrobić :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę mi pomogło, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super blog :) Ja właśnie zamierzam wysłać taki list do Davida Tennanta, a właściwie do agencji Independent Talent Group. Myślisz żeDavid przeczyta ten list czy ktoś z tej agencji? A jego podpis chyba nie będzie podrabiany, nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że raczej ktoś z agencji ;p
   podpis nie powinien być podrabiany ;)

   Usuń
 11. Hej (: Genialny blog (:
  Chciałabym wysłać list do Slasha. Mam go napisać jakbym pisała to wokalisty?
  Pozdrawiam (((:

  OdpowiedzUsuń
 12. fajne mam pytanie do reusa pisałas po angielsku czy po niemiecku ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Twoje listy są takie krótkie jak w szablonie, czy dodajesz jeszcze parę zdań od siebie?

  OdpowiedzUsuń
 14. Co byś napisała w takim liście do cheerleaderek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. że lubię ich przedstawienia, ciekawe figury taneczne itd ;p

   Usuń
 15. Co mogę dopisać jeśli piszę do Hazarda ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. że gratulujesz mu np. że zdobył z Chelsea Puchar Ligi Europy :)

   Usuń
 16. Ten list mam wysłać pocztą ? Chcę napisać do Iggy Azaeli.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mogłabyś zrobić poradnik po niemiecku?

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak pisałaś do Marco Reus'a to na kopercie zwrotnej pisałaś swój adres no i napisałaś po prostu Polska czy Polen?:D

  OdpowiedzUsuń
 19. Dziękuje bardzo , zabieram sie za list :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Hej :) bardzo dziękuję za to że dostałaś te formy listu bardzo mi się sprzydadzą kiedy będę chciała napisać list bo niestety taka dobra z angielskim nie jestem. Mam małe pytanko bo chciałabym wysłać taki właśnie list do swojego idola który jest aktorem i który ma swój program w USA z prośbą o autograf tylko nie wiem czy jak będę chciała napisać to czy mam coś zmienić w tej formie listu co tutaj napisałaś. Jak będziesz dała radę to odpisz pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Czesc, chciałbym zapytać ile maksymalnie czekałaś na odpowiedź sportowca z zagranicy i czy zdażyło się, że w ogóle odpowiedzi nie otrzymałaś. Sam wysłałem miesiąc temu listy do ulubionych piłkarzy i jestem po prostu ciekawy czy jest możliwość, że nie doczekam sie odpowiedzi.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz!
W razie pytań proszę pisać na maila autografy.tyska@poczta.fm